+389 2 2531 000
info@eurodairy.com
Euro Dairy
Одбери јазик

Sütaş Лабне

Sütaş Лабне

Тежини на производот

100 g

Sütaş Лабне, со неговиот уникатен вкус и мека, кремаста структура дава радост низ целиот ден, од појадок до вечера. Може лесно да се мачка на леб за појадок или ужина, или да се додаде на многу рецепти од торти до предјадења, и различни оброци од супи до паста. Неговото практично и стилско пакување ја обезбедува неговата свежина. 

 • Нутритивни вредности
 • Просечна хранлива вредност на 100г
 • Енергетска вредност
 • 198 kcal/819 kj
 • Млечна маст
 • 18 g
 • од кои заситени масти
 • 11,7 g
 • Јаглени хидрати
 • 4,5 g
 • од кои шеќери
 • 4,5 g
 • Протеини
 • 4,5 g
 • Сол
 • 0,7 g
 • Калциум
 • 280 mg
 • Витамин Д3
 • Натриум
 • B12