+389 2 2531 000
info@eurodairy.com
Euro Dairy
Одбери јазик

Кравјо сирење во саламура

Кравјо сирење во саламура

Тежини на производот

500 g

Sütaş кравјото сирење е незаменлив вкусен производ за појадок и за убав почеок на денот со своите хранливи вредности. Сирењето е вкусен избор за секое семејство богат со калциум, протеини, минерали и витамини кои ни се потребни секојдневно.  Саламурата го одржува свежо во текот на целиот период на конзумација. Со својата идеална структура лесно се одвојува од пакувањето и послужува.

 • Нутритивни вредности
 • Просечна хранлива вредност на 100г
 • Енергетска вредност
 • 213 kcal/884 kj
 • Млечна маст
 • 17 g
 • од кои заситени масти
 • 11,1 g
 • Јаглени хидрати
 • 3 g
 • од кои шеќери
 • 3 g
 • Протеини
 • 12 g
 • Сол
 • 1,7 g
 • Калциум
 • 340 mg
 • Витамин Д3
 • Натриум
 • B12